Kısa Kısa… (11 – 17 Mart 2013) | Her Yerde Müzik - v2.0
0

Kısa Kısa… (11 – 17 Mart 2013)

14/03/2013

Gülşen yeni albümü “Beni Durdursan mı?”nın ilk video klibini Murad Küçük yönetmenliğinde “Yatcaz Kalkcaz Ordayım” şarkısına çekti. İzlemek için tıklayın!

Bengü‘nün Murad Küçük yönetmenliğinde sözü ve müziği Zeki Güner’e ait şarkısı “Yaralı”ya çektiği klip ekranlara gelmeye başladı. İzlemek için tıklayın!

Murat Dalkılıç son albümü “Bir Güzellik Yap”ın dördüncü video klibini “Bir Hayli” isimli şarkısına çekti. İzlemek için tıklayın!

Hande Yener son albümü “Kraliçe”nin ikinci video klibini sözü Sinan Akçıl’a, müziği ve düzenlemesi Emrah Karaduman’a ait duygusal şarkısı “Bir Bela”ya Kubilay Kasap yönetmenliğinde çekti. İzlemek için tıklayın!

Pinhâni canlı performans kayıtlarından oluşan albümü “Canlı Yayın”ı Dokuz Sekiz Müzik etiketiyle yayımladı. Albümde grubun sevilen şarkılarının yanı sıra solisti Sinan Kaynakçı’nın imzasını taşıyan ve Sertab Erener’in seslendirdiği “Bir Varmışım Bir Yokmuşum”, “Bir Damla Gözlerimde”, yıllar önce Kargo’dan dinlediğimiz “Şairin Elinde” ve Bulutsuzluk Özlemi’nden dinlediğimiz “Uçtu Uçtu” şarkıları da yer alıyor. Dinlemek için tıklayın!

Türkiye Müzik Ödülleri adayları İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. Adaylar ödüle uzanmak bir değerlendirme sürecinden geçecek. Halkın SMS ile göndereceği oylar (SMS oylamasında her numara 1 oy atabilecek ve ayrı bir ücret alınmayacak), MÜYAP ve Nielsen verileri,  jürinin değerlendirmesi belli oranlara göre birleştirilecek ve kazanan isim ya da şarkı belirlenecek.  Adaylar ve SMS numaralarını görmek için tıklayın!

Cansu sözü ve müziği kendisine, düzenlemesi Fettah Can’a ve Onur Koç’a ait yeni şarkısı “Batak”ı Teoman Topçu yönetmenliğinde kliplendirdi. İzlemek için tıklayın!

Birol Giray ve Ayşe Hatun Önal bir süre önce yayımladıkları single şarkıları “Sen ve Ben”i kliplendirdi. İzlemek için tıklayın!

Sertab Erener GNL Entertainment etiketiyle yayımlayacağı yeni albümü “Sade”nin ilk video klibini “İyileşiyorum” şarkısına çekti. İzlemek için tıklayın!

Yüksek Sadakat yeni şarkısı “Fener”i DMC etiketiyle yayımladı. Klibini izlemek için tıklayın!

Kutsi üç yıl aradan sonra Poll Production etiketiyle yayımlayacağı albümü, “Bilmem Anlatabildim mi?” ile yeniden sevenlerine merhaba diyor. Uzun soluklu bir çalışmanın ardından, müzikseverler ile buluşacak olan albüm beşi Kutsi’ye ait olmak üzere toplam 11 şarkıdan oluşuyor.

Nazlı, Barış Manço’nun 70′inci yaş günü için Manço ailesinin de desteği ve onayıyla seçtiği “Can Bedenden Çıkmayınca” adlı şarkısını Erdem Kınay’ın aranjesiyle yeniden yorumladı ve single olarak yayımlamaya hazırlanıyor.

Gripin 15 Mart’ta, Amerika Texas’ta gerçekleşecek dünyanın en büyük müzik festivali SXSW’te sahne alacak. SXSW 2013 kapsamında, bu yıl da Nick Cave and the Bad seeds, Skid Row, Third Eye Blind, Ed Harcourt gibi birçok dünya starı ve grubun katılımıyla gerçekleşecek olan festivalde sahne alacak olan gripin; çalacakları kendi şarkılarının yanı sıra hazırladıkları İngilizce sözlü 3 yeni şarkıdan oluşan EP’yi de ilk kez bu festivalde tanıtacak.

Göksel, 18 Mart’ta BKM sahnesinde akustik performansı ve özel repertuvarıyla dinleyicileriyle buluşuyor! Son albümü “Bende Bi’ Aşk Var”ın yanı sıra geçmişten bugüne kalbimizin ortasına bıraktığı şarkılarını sevenleri için söyleyecek olan sanatçı, albümün büyük beğeni toplayan son video klip şarkısı “Yalnız Kuş”u da seslendirecek. Bilet satın almak için tıklayın!

Bon Jovi‘nin yeni albümü “What About Now” yayımlandı. Albümün ilk single’ı “Because We Can”; iTunes listelerinde 25 ülkede ilk beşe girerken, 12 ülkede zirveye ulaştı. “Because We Can”’ın video klibi yayınlandığının ilk ayında Youtube’de 2 milyonu aşkın görüntülendi. Dinlemek için tıklayın!

Zaz’ın yepyeni albümü “Recto Verso” Mayıs ayında Sony Music etiketiyle müzikseverlerle buluşuyor! Konserlerindeki enerjisi ve samimiyetiyle herkesi kendine hayran bırakan sempatik şarkıcının yeni albümünün ilk single’ı olan“On Ira” ise radyolara servis edildi!

Nina Simone’un 3 CD ve DVD’den oluşan arşivlik seti Sony Music etiketiyle yayımlanıyor. “To Be Free: The Nina Simone Story” albümünde, Nina Simone’un 1957-1993 tarihleri arasında yayımladığı “I Wish I Knew How It Would Feel To Be Free”, “Ain’t Got No / I Got Life”, “I Put A Spell On You” ve “I Want A Little Sugar In My Bowl” gibi en sevilen şarkılarının yer aldığı 3 CD bulunuyor. DVD’de ise Nina Simone’un 1970 tarihli Emmy Ödülü adayı belgeseli yer alıyor.

Paylaş

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google Plus
  • Pinterest
  • FriendFeed
  • Tumblr
  • Print
  • Email

Bunları da Okuyun